Uygar Karadeniz 2010 yılından bu yana farklı meditasyon disiplinleri ile ilgili yoğun olarak çalışmakta, rehberlik sunmakta ve eğitimler vermektedir.

Uygar Karadeniz, Ankara’da Başkent Üniversitesi ve ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans çalışmalarını tamamladıktan sonra profesyonel kariyerinde ASELSAN, STM A.Ş ve METEKSAN Savunma şirketlerinde askeri haberleşme ve elektronik harp alanlarında mühendis ve yönetici olarak 20 yıl çalıştı. Yöneticilik kariyerinin son döneminde yurt dışında Akıllı Şehir alanında çalışan bir teknoloji firmasında Bölge Proje Yönetim ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevi yürüttü.

 

2010 yılında Meditasyon kavramıyla tanıştı ve yoğun olarak gerçekleştirdiği egzersizler sonucunda mutluluk seviyesinin ve hayat kalitesinin şaşırtıcı şekilde arttığını ve alışkanlıklarının olumlu yönde değiştiğini gözlemledi. Kendi hayatında bu kadar etkili olduğunu gördüğü, meditasyon disiplinini daha detaylı araştırmaya başladı ve zamanın büyük bir kısmını bu alanda çalışmaya ayırdı. Birçok farklı meditasyon türünü denedi ve bu amaçla Hindistan, Nepal, Brezilya, Hollanda, İspanya, Dubai, Abu Dhabi ve İtalya’da çalışmalar yaptı. Zamanla öğrendiklerini çevresi ile paylaşmaya, meditasyon eğitimleri vermeye ve rehberlik yapmaya başladı.

 

2018 yılında sadece bu alanda çalışmak ve öğrendiklerini paylaşmak üzere profesyonel kariyerini sonlandırarak, Türkiye’ye döndü. Meditasyonun şehirde, stres altında yaşayan insanların birçok problemini çözebileceğine olan inancı ile Acaryasati Meditasyon Akademisini kurdu ve bu amaçla özel eğitimler, seminerler ve online yönlendirmeli meditasyon programları tasarlamaya başladı. Halen meditasyon seminerleri düzenlemeye ve özel rehberlik hizmeti sunmaya devam etmektedir.

UYGAR KARADENİZ

acaryasati kurucusu