top of page

ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayıp, yurt içi ve yurt dışında çeşitli şirketlerde mühendis, yönetici ve danışman olarak 20 yıldan fazla süre çalıştı.

 

İş hayatının zorluklarına rağmen kariyer yolunda devam ederken, içeride işler o kadar da iyi gitmemeye başladı. Şehir yaşamındaki sıkışmışlık hissi, mutsuzluk ve kaygılar yavaş yavaş hayatını kapladı. 2010 yılında meditasyonla tanışarak, daha mutlu ve sağlıklı olmaya doğru dönüşümünü bu şekilde başlatmış oldu. Meditasyon disiplinini daha detaylı araştırmak için, iş dışındaki tüm zamanını, gecelerini, tatillerini bu alanda çalışmaya ayırdı. Hindistan, Nepal, Brezilya, Hollanda, İspanya, Dubai ve İtalya’da çalışmalar yaptı. Ona ilham veren çok değerli insanlarla tanıştı.

 

Zaman içinde yaşadığı değişimi merak edenlerle öğrendiklerini paylaşmaya yöneldi. 2018’de Türkiye’ye dönüşü ile birlikte, Acaryasati’yi kurdu. Şu an güneyde, dağda bir köyde, eşi ve 2 yaşındaki oğlu Manu Deva ile birlikte yaşıyor. Halen her anını bu alanda bildiklerini paylaşarak, derinleşerek ve öğrenerek geçiriyor.

6259CBA8-CC60-4A00-9933-E889616DB1D2.JPG

UYGAR KARADENİZ

acaryasati kurucusu

bottom of page